Kanionet e Nivicës dhe Via Egnatia promovohen deri në Alaskë

Publikuar tek: kulture-art, më 16:42 23-09-2016 Kanionet e Nivicës dhe Via Egnatia promovohen deri në Alaskë

Në Samitin Boteror të Turizmit të Aventurës në Alaska, Agjencia Kombëtare e Bregdetit paraqiti para kompanive të shumta pjesëmarrëse dy projektet e saja pilote. Intenerarin e Via Egnatia dhe Intenerarin Turistik të Kanioneve të Nivicës.

Të dyja këto intenerare të turizmit të aventurës  u përzgjodhën si pjesë e promovimit të Ballkanit Perendimor nga organizatorët si dhe nga ekipi i Western Ballkan National Geographic.

Megjithatë, sa i përket kanioneve të Nivicës, ato rrezikojnë të shkatërrohen nga plani i qeverisë për të ndërtuar atje një hidrocentral, plan që momentalisht është pezulluar.

thumbnail_14380088_540313959504719_6272714640171346581_o.jpg

thumbnail_14468424_540313952838053_7406426838656783690_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029538869857788
array(1) { ["section"]=> string(66) "kanionet-e-nivices-dhe-via-egnatia-promovohen-deri-ne-alaske-53902" }