Kanos Prokurorin brenda në Gjykatë, policia i kontrollon shtëpinë dhe zbulon 76 kile drogë (NGJARJA ME DETAJE NGA KRUJA)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:14 09-02-2017
Kruje by newsbomb-al

Kanos prokurorin në ambientet e gjykatës por gjatëjatë kontrollit në banesë I sekuestrohen 76 kg lëndë narkotike Cannabis Sattiva dhe policia e arreston. Specialistët për Hetimin e Narkotikëve në Drejtorinë Vendore të Policisë Durrës, bëjnë me dije se  arrestuan në flagrancë shtetasin: • Nazmi Çangu 56 vjeç, banues në Verjon - Krujë.

Çangu, sipas policisë, më datë 08.02.2017, rreth orës 10: 30, në ambientet e Gjykatës së Shkallës së Parë Krujë, ka kanosur me fjalë  shtetasin B.M. 41 vjeç,  banues në Tiranë, me profesion Prokuror pranë Prokurorisë së Gjykatës së Shkallës së Parë Krujë.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit  N.Çangu, i'u gjetën dhe u  sekuestruan në cilësinë e provës materiale: rreth 76 kg lëndë narkotike e dyshuar e llojit Canabis Ssativa.

“Materialet I kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Krujë për veprime të mëtejshme për veprat penale"Kanosja e gjyqtarit" dhe "Prodhimi  dhe shitja e narkotikëve "parashikuar në nenet 317 dhe  283/1 të Kodit Penal”, thuhet nga policia.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Denoncoi mosfunksionimin e mamografisë, i vihet qëllimisht flaka makinës së mjekut në Vlorë
Ngjarje e rëndë në Shqipëri: Po kulloste bagëtitë, bie në humnerë gruaja 44 vjeçe »
Article Logic
Execution time: 0.010507106781006
array(1) { ["section"]=> string(123) "kanos-prokurorin-brenda-ne-gjykate-policia-i-kontrollon-shtepine-dhe-zbulon-76-kile-droge-ngjarja-me-detaje-nga-kruja-68181" }