Kantierët rifillojnë punën në zonat rurale, Rama: Ekonomia e luftës do të vihet në lëvizje me hapa shumë të matur

Publikuar tek: aktualitet, më 09:49 02-04-2020 Kantierët rifillojnë punën në zonat rurale, Rama: Ekonomia e luftës do të vihet në lëvizje me hapa shumë të matur Kantieret rifillojne punen

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar se kantierët kanë rifilluar punën e tyre në zonat rurale të disa qyteteve, duke garantuar rregullin e distancës së sigurtë për punonjësit.

Rama thotë se ekonomia e luftës do të vihet në lëvizje me hapa shumë të matur, për të garantuar sa më shumë vende pune, për të siguruar frymëmarrjen jetike.

Ai gjisthashtu thotë se duhet të bëhet durim deri në hapjen e plotë të ekonomisë, me qëllim që të jemi sa më të mbrojtur në luftën kundër COVID-19.

"Kantieret rifillojnë me pikatore në zonat rurale të elbasanit, lushnjës, shkodrës, konispol, borsh, fushë-krujë, fier, duke garantuar rregullin e distancës së sigurtë për punonjësit

Ekonomia e luftës do të vihet me hapa shumë të matur në lëvizje, për të garantuar sa më shumë vende pune nën bombardim dhe frymëmarrjen jetike në shtëpinë tonë të përbashkët

Do të vazhdojmë të mbrohemi shumë fort, duke organizuar kundërsulme në pika nevralgjike për të siguruar rrugët e frymëmarrjes në muajt e ardhshëm

Durim dhe besim, si një trup i vetëm", shkruan Rama.

91606766_10157596828011523_5358583270743212032_n.jpg91606154_10157596827876523_5222837827170992128_n.jpg92060493_10157596827726523_4620786998293037056_n.jpg91886641_10157596827631523_5766732539708309504_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Baba i 4 fëmijëve, ndërron jetë mësuesi në shkollën 'Omiros' në Korçë, rezultoi i prekur me Covid-19
Covid-19/ Byroja e Kuvendit vendos: Përgjysmohet paga e deputetëve për 3 muaj. Ruçi letër institucioneve: Jepni gjysmën e rrogës »
Article Logic
Execution time: 0.0089471340179443
array(1) { ["section"]=> string(118) "kantieret-rifillojne-punen-ne-zonat-rurale-rama-ekonomia-e-luftes-do-te-vihet-ne-levizje-me-hapa-shume-te-matur-201019" }