Kaos dhe frikë, Vlora tronditet nga një shpërthim i fuqishëm në mes të qytetit (VIDEO nga vendngjarja)

Publikuar tek: aktualitet, më 22:39 04-06-2020 Kaos dhe frikë, Vlora tronditet nga një shpërthim i fuqishëm në mes të qytetit (VIDEO nga vendngjarja)

Një shpërthim i fuqishëm ka tronditur pak çaste më parë qytetin e Vlorës.

Newsbomb.al mëson se shpërthimi ka ndodhur rreht orës 22:18, dhe është dëgjuar pranë qendrës së qytetit, prapa gjimnazit “Ali Demi”.

Është e paqartë se çfarë, ku ka shpërthyer dhe nëse ka të plagosur. Por forca të shumta të policisë kanë mbërritur pranë vendit ku është dëgjuar shpërthimi dhe po punojnë për zbardhjen e ngjarjes.

Dyshohet që objekt i sulmit me lëndë plasëse të jetë një lokal në atë zonë.

Informacion paraprak nga policia:

Rreth orës 22:50, në lagjen “28 Nëntori” Vlorë midis pallateve, dyshohet se ka shpërthyer një sasi e vogël eksplozivi, ku si pasojë nuk ka asnjë person të lënduar por vetëm dëme të vogla materiale.

Menjëherë në vendin e ngjarjes kanë mbërritur shërbimet e policisë, të cilat kanë nisur hetimet për zbardhjen e ngjarjes si dhe për identifikimin dhe kapjen e autorit

Video nga vendngjarja: 

VIJON…

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095670223236084
array(1) { ["section"]=> string(106) "kaos-dhe-frike-vlora-tronditet-nga-nje-shperthim-i-fuqishem-ne-mes-te-qytetit-video-nga-vendngjarja-209082" }