Kaos dhe trazira në Hong-Kong, protestuesit bëjnë gjestin e çuditshëm: Morëm vendime të gabuara, na falni (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 21:40 14-08-2019 Kaos dhe trazira në Hong-Kong, protestuesit bëjnë gjestin e çuditshëm: Morëm vendime të gabuara, na falni (FOTO) Nga protestat e ditëve të fundit në Hong Kong

Duket se protestuesit në Hong Kong po tërhiqen nga demonstratat kundër qeverisë dhe Kinës në lidhje me miratimin e ligjit të ekstradimit të shtetasve nga Hong-Kongu drejt Kinës.

Pasi policia shpërndau sot demonstruesit në aeroportin e qytetit dhe nisjes së fluturimeve, disa prej protestuesve kanë dalë me pankartë, ku kanë shkruar një mesazh ndjese për turistët që vijnë për të kaluar pushimet në Hong-Kong.


‘’Të dashur turistë,
Na vjen shumë keq për çfarë ndodhi dje. Ishim tepër të dëshpëruar dhe morëm vendime jo të duhura.

Ju lutem, pranoni faljen tonë!’’, shkruajnë disa shtetas në pankartë, fotoja e së cilës po bën xhiron e botës.

Trazirat në Hong-Kong po tërheqin dhe Kinën, e cila i konsideroi protestat si ‘’prag terrorizmi’’. Në Kina kanë nisur të lëvizin tanke ushtarakë për të vepruar për çdo situatë të papritur. Ndërsa SHBA-ja deklaroi se ndihet e shqetësuar për infiltrimin e agjentëve sekretë kinezë në radhët e protestueve.


protestuesit.PNG

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011085987091064
array(1) { ["section"]=> string(114) "kaos-dhe-trazira-ne-hong-kong-protestuesit-bejne-gjestin-e-cuditshem-morem-vendime-te-gabuara-na-falni-foto-175357" }