Kaos në Paris, lumi Sena del nga shtrati dhe përmbyt gjithçka i del para, mbyllet katedralja e Notre-Damit

Publikuar tek: bota, më 13:23 24-01-2018 Kaos në Paris, lumi Sena del nga shtrati dhe përmbyt gjithçka i del para, mbyllet katedralja e Notre-Damit

Kaos në kryeqytetin francez.

Lumi Sena ka nisur të dalë nga shtrati duke shkaktuar probleme të shumta në Paris.  

Shkak është bërë moti i keq me reshje intensive gjatë orëve të fundit.

 Sipas informacioneve të deritanishme nga mediat franceze, katedralja e Notre-Damit është mbyllur, ndërsa muzeu i Luvrit po përgatitet për të lëvizur veprat për të shmangur dëmtimet.

Njoftohet po ashtu se kjo është përmbytja më e madhe pas asaj të vitit 1991, e ndërsa forcat e sigurisë janë vënë në gadishmëri për të shmangur pasojat në njerëz dhe sa më shumë dëme materiale.

27153264_1588190571271780_432078039_n.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fansat e TELETUBBIES të trishtuar, ndërron jetë një prej 4 personazheve
Sulmohet zyra e agjencisë 'Save the Children', një i vdekur »
Article Logic
Execution time: 0.012509107589722
array(1) { ["section"]=> string(111) "kaos-ne-paris-lumi-sena-del-nga-shtrati-dhe-permbyt-gjithcka-i-del-para-mbyllet-katedralja-e-notre-damit-107748" }