Kapen 1.5 ton kokainë në një kamion mallrash në Kolumbi. Zbulohet DESTINACIONI

Publikuar tek: bota, më 09:54 10-03-2018 Kapen 1.5 ton kokainë në një kamion mallrash në Kolumbi. Zbulohet DESTINACIONI

Një sasi e konsiderueshme prej 1.5 tonë kokainë është kapur në Kolumbi në një kamion mallrash.

Sipas mediave belge, lënda narkotike kishte si destinacion Belgjikën dhe ishte e ndarë në 627 pako.

Kokaina u sekuestrua në Portin e Paqësorit, në San Marta të ishujve Karaibe, ku vlera monetare e drogës arrinte në 89 milion dollarëve.

Policia vendase po heton për të zbuluar burimin se nga vjen e gjithë kjo sasi e madhe e drogës që ka lidhje të forta në Europë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013700008392334
array(1) { ["section"]=> string(84) "kapen-1-5-ton-kokaine-ne-nje-kamion-mallrash-ne-kolumbi-zbulohet-destinacioni-112789" }