Kapen 20 kg heroinë në Morinë, transportoheshin me furgon nga Arben Prendi

Publikuar tek: aktualitet, më 14:17 29-06-2015 Kapen 20 kg heroinë në Morinë, transportoheshin me furgon nga Arben Prendi Foto ilustruese

Si rezultat i një operacioni antidrogë, në Kukës janë kapur 20 kilogram drogë e llojit heroinë e cila po transportohej me kamion nga Kosova drejt Shqipërisë.

Droga u kap në doganën e Marinës dhe po transportohej nga shtetasi Aben Prendi 43 vjeç i cili drejtonte kamionin me traga AA09IS. Sasia e heroinës ishte fshehur në kabinën e kamionit. Është bërë menjëherë ndalimi i drejtuesit të mjetit ndërsa materialet iu referuan Prokurorisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Apeli dënon me burgim të përjetshëm Arben Frrokun, biznesmeni ndodhet jashtë Shqipërisë
Krijimi i Gjykatës Speciale, Majko: Do të ngrihet sipas propozimit amerikan apo atij rus? »
Article Logic
Execution time: 0.013273000717163
array(1) { ["section"]=> string(79) "kapen-20-kg-heroine-ne-morine-transportoheshin-me-furgon-nga-arben-prendi-14890" }