Kapen 200 emigrante në Detin e Zi nga roja bregdetare rumune

Publikuar tek: bota, më 09:10 10-09-2017 Kapen 200 emigrante në Detin e Zi nga roja bregdetare rumune

Roja bregdetare rumune ka kapur 200 emigrantë në Detin e Zi.

Ata ndodheshin në dy anije, të cilat transportonin ilegalisht emigranët.  Sipas burimeve shtetasit në anije ishin kryesisht iraniane dhe irakiene. Ndërkohë, që njëra nga anijet u dërgua në portin rumun të Mangalias dhe tjetra u mor në ngarkim nga autoritetet turke.

Të dyja anijet që u përdorën për transportimin e emigrantëve ishin anije peshkimi, kanë bërë me dije autoritetet përkatëse. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Britanikët në protesta masive kundër “Brexit”, vendimi i rëndësishëm që pritet të merret nesër në Parlament
Uragani shkatërrues Harvey, Melania Trump viziton familjet e përmbytura »
Article Logic
Execution time: 0.013983011245728
array(1) { ["section"]=> string(66) "kapen-200-emigrante-ne-detin-e-zi-nga-roja-bregdetare-rumune-91790" }