Kapen 3 ton drogë në Itali, origjina Shqipëria dhe Amerika e Jugut

Publikuar tek: bota, më 22:17 16-02-2015 Kapen 3 ton drogë në Itali, origjina Shqipëria dhe Amerika e Jugut Foto ilustruese

Tre ton drogë janë sekuestruar sot nga Guardia Di Finanza në Itali, duke arrestuar edhe 33 persona.

Droga e sekuestruar në Itali është llojit kokainë, heroinë dhe marijuanë dhe vlera e saj mendohet se arrin në më shumë se 45 milionë euro.

Origjina e kësaj sasie të madhe droge është Shqipëria dhe vendet e Amerikës së Jugut.

Deri më tani 33 persona kanë rënë në prangat e policisë, të dyshuar si pjesë e rrejtit që trafikonte lëndën narkotike. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01161003112793
array(1) { ["section"]=> string(70) "kapen-3-ton-droge-ne-itali-origjina-shqiperia-dhe-amerika-e-jugut-3563" }