Kapen 30 kile drogë brenda makinës në Kapshticë, arrestohet 29-vjeçari nga Tirana (EMRI dhe VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:49 30-01-2017 Kapen 30 kile drogë brenda makinës në Kapshticë, arrestohet 29-vjeçari nga Tirana (EMRI dhe VIDEO)

Gjatë një kontrolli policor në pikën kufitare Kapshticë u gjetën dhe sekuestruan 30 kile drogë brenda mjetit tip "Audi" me destinacion Selanikun, Greqinë.

Në pranga ra 29-vjeçari Aldo Neli banues në Zallherr, Tiranë. 

Arrestimi i tij u bë pasi, gjatë kontrollit të detajuar, të ushtruar në vijën e dytë nga shërbimet e Policisë Kufitare, (në dalje të Republikës së Shqipërisë) automjetit tip “Audi”A6 me targa AA960PN, të cilin ky i ri drejtonte, në një vend të modifikuar midis sediljes së prapme dhe bagazhit, u gjetën dhe sekuestruan 31 pako të mbështjella me letër natriban, me peshë 30 kilogramë lëndë e dyshuar si narkotike kanabis sativa.

Nga veprimet hetimore të kryera, si edhe marrja e deklarimeve rezulton se shtetasi i mësipërm kishte si destinacion qytetin e Selanikut/Greqi.

Materialet për hetime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë të Krimeve të Rënda në Tiranë, për veprën penale: “Trafikimi i narkotikëve”.


Droga në Kapshticë by newsbomb-al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Veliaj: Kullë vrojtimi në Malin e Dajtit për të parandaluar çdo dëm ndaj fondit pyjor
Policia parandalon krimin e rëndë në Velipojë, si shpëtoi gruaja e rrahur keq nga i shoqi »
Article Logic
Execution time: 0.014345169067383
array(1) { ["section"]=> string(101) "kapen-30-kile-droge-brenda-makines-ne-kapshtice-arrestohet-29-vjecari-nga-tirana-emri-dhe-video-67135" }