Kapen 41 kg kanabis nga “Vila”, ku fshihej droga e 56-vjeçarit

Publikuar tek: aktualitet, më 08:22 18-05-2017 Kapen 41 kg kanabis nga “Vila”, ku fshihej droga e 56-vjeçarit

Policia e Komisariatit të Policisë Përmet ka sekuestruar 41 kg lëndë narkotike e llojit kanabis sativa. Në kuadër të opercionit “Vila” droga u zbulua në një makinë që ishte e parkuar në oborrin e poseduesit,  Njazi Çaushi, 56 vjeç, banues në Përmet.

Sipas policisë, në automjetin fugon me targë PR 0756 A, i cili ishte  i parkuar në oborin e kësaj banese u gjet  një sasi prej 41 kg lëndë e dyshuar narkotike  Cannabis Sativa. 

Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Përmet, për veprime të mëtejshme për veprën penale “Prodhim dhe shitje të narkotikëve”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas marrëveshjes, shikoni si u zgjua çadra sot? “Qëndrestarët” e Bashës flenë mbi tavolina (FOTOT PIKANTE)
49-vjeçari dhe 3 minorenët tentuan të vidhnin në bashkëpunim, arrestohet në flagrancë grupi »
Article Logic
Execution time: 0.0077857971191406
array(1) { ["section"]=> string(65) "kapen-41-kg-kanabis-nga-vila-ku-fshihej-droga-e-56-vjecarit-79043" }