Kapen 690 kg kokainë në një kontejner me lëkura në Itali

Publikuar tek: aktualitet, më 08:09 02-12-2018 Kapen 690 kg kokainë në një kontejner me lëkura në Itali Foto ilustruese

Pothuajse 700 kilogramë kokainë me vlerë 80 milion euro u zbuluan dhe u konfiskuan në zonën e Vicenzos brenda një kontejneri që transportonte lëkura të një komopanie në Itali.

Pronari i kompanisë, ka njoftuar menjëherë karabinierët, pasi nuk ishte në dijeni të lëndës narkotike që kishte përfunduar në komopaninë e tij.

Ngarkesa e madhe e drogës do të kishte ardhur gabimisht në kompaninë dhe dyshohet se është bërë ngatërresa në shkëmbimin e kontejnerëve në fazën e dërgesës.

Autoritete kanë nisur hetimet për të zbardhur ngjarjen. Kokaina e fshehur midis lëkurave, peshonte 690 kg.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13628387451172
array(1) { ["section"]=> string(63) "kapen-690-kg-kokaine-ne-nje-kontejner-me-lekura-ne-itali-143624" }