Kapen 79 kg kanabis në Kapshticë me destinacion Turqinë, arrestohet shoferi (Foto - Emri)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:47 17-03-2017 Kapen 79 kg kanabis në Kapshticë me destinacion Turqinë, arrestohet shoferi (Foto - Emri) Foto ilustruese

Plot 79 kilogram kanabis sativa janë gjetur në një kamion me targa të Tiranës teksa po tentonte të kalonte në doganën e Kapshticës.

rty45y45yjjjeeeyj.jpg

Droga është gjetur e fsheshur në brendësi të tubave mbulues të kamionit që kishte si destinacion Turqinë. Pas gjetjes së lëndës narkotike, uniformat blu kanë arrestuar drejtuesin e kamionit, shtetasim Adrian Dula, 41 vjeç ndërsa hetimet vijojnë për identifikimin e bashkëpunëtorëve të tjerë.

567456555333357j.jpg

Njoftimi i Policisë:

Policia Kufitare godet një tjetër rast të "Trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike".

Sekuestrohet 79 KG lëndë e dyshuar narkotike e llojit Cannabis Sativa.

Arrestohet në flagrancë transportuesi i saj.

Shërbimet e Policisë Kufitare të Kapshticës, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit Ardian Dula, 41 vjeç, banues në Tiranë

Më datë 17.03.2017, ky shtetas u paraqit në dalje të Republikës së Shqipërisë me mjetin tip kamion të markës “Scania”  me targa AA579ON dhe rimorkio me targë TR7326K.

Nisur nga dyshimet e shfaqura, ky mjet u përzgjodh nga shërbimet e Policisë Kufitare, për verifikim në vijën e dytë. Gjatë kontrollit në skaner, u shfaqën dyshime se në pjesën e tavanit të rimorikios, mund të ishte fshehur lëndë e dyshuar narkotike.

Konkretisht në brendësi të tubave të cilat mbanin skeletin e mbulesës së rimorkios, u konstatuan tuba të tjerë me ngjyrë portokalli, brenda të  cilëve u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale :

79 KG lëndë e dyshuar narkotike e llojit Cannabis Sativa.

Nga hetimet e kryera rezulton se shtetasi i mësipërm, kishte si destinacion Turqinë.

Veprimet proceduriale të rastit u kryhen nga Specialistët e Seksionit për Narkotikët, në Drejtorinë Vendore të Policisë Korçë.

Materialet për hetime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë të Krimeve të Rënda në Tiranë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Grabiti dyqanin e celularëve, arrestohet 30-vjeçari (Emri)
Opozita si ndahet çadrës, Avokati i Popullit vazhdon me vettingun: Plotësoni dokumentacionin, ja afati i fundit »
Article Logic
Execution time: 0.012694835662842
array(1) { ["section"]=> string(90) "kapen-79-kg-kanabis-ne-kapshtice-me-destinacion-turqine-arrestohet-shoferi-foto-emri-72245" }