Kapen 8 shqiptarë me gomone në Belgjikë, në pranga edhe një grek

Publikuar tek: bota, më 13:42 28-08-2018 Kapen 8 shqiptarë me gomone në Belgjikë, në pranga edhe një grek

Tetë shtetas shqiptarë janë ndaluar nga policia në Belgjikë, pasi dyshohet se po përgatiteshin për të hyrë ilegalisht në Britaninë e Madhe.

Në pranga ka rënë një 47-vjeçar grek, pronar i gomones me flamur belg të gjetur në brigjet e qytetit Zeeland në Colijnsplaat.

Sipas mediave belge, të tetë personat të dyshuar shqiptarë, u gjetën në kabinën e mjetit lundrues gjatë kontrillit, dhe kishin për destinacion final kalimin në mënyrë ilegale drejt Anglisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01329493522644
array(1) { ["section"]=> string(70) "kapen-8-shqiptare-me-gomone-ne-belgjike-ne-pranga-edhe-nje-grek-132429" }