Kapen 800 kg drogë në Igumenicë, arrestohen shoferi dhe pasagjerja e furgonit frigoriferik

Publikuar tek: aktualitet, më 12:59 24-02-2020 Kapen 800 kg drogë në Igumenicë, arrestohen shoferi dhe pasagjerja e furgonit frigoriferik Foto ilustruese

Një sasi prej 800 kg drogë është kapur nga autoritetet greke, në Igumenicë pranë doganës së Qafë-Botës.

Sipas mediave fqinje, bëhet me dije se lënda narkotike po transportohej me një furgon frigoriferik.

Ky i fundit, kishte kaluar doganën shqiptare, atë greke dhe po tentonte të futej në tokën greke.

Sakaq, mësohet se janë arrestuar shoferi grek dhe një pasagjere greke, që ndodheshin në furgon.

Ndërkohë policia po punon për mësuar burimin se kujt i përkiste droga. 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0066030025482178
array(1) { ["section"]=> string(96) "kapen-800-kg-droge-ne-igumenice-arrestohen-shoferi-dhe-pasagjerja-e-furgonit-frigoriferik-196258" }