Kapen 800 kg marijuanë në Itali, si u arrestuan në flagrancë dy shqiptarë dhe një italian (DETAJET)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:48 17-01-2018 Kapen 800 kg marijuanë në Itali, si u arrestuan në flagrancë dy shqiptarë dhe një italian (DETAJET) ilustruese

Policia e Barit ka arritur të sekuestrojë një sasi prej 800 kg lënde narkotike e llojit marijuanë, si dhe ka vënë në pranda tre persona, dy shqiptarë dhe një italian.

Në këtë operacion janë sekuestruar 4 makina, dy prej të cilave kamionë, një pistoletë dhe 32 mijë euro cash.

Droga u zbulua teksa droga po shkëmbehej në një nga depot më të mëdha të magazinimit të drogës në Italinë Jugore, në Puglia.

Policia vijon hetimet dhe kërkimet për persona të tjerë të përfshirë në këtë rrjet trafikimi.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Aeroporti i ri i Vlorës, Rama jep lajmin e shumëpritur
Motrat e vrara në Zvicër, mbërrijnë në Lezhë trupat e pajetë »
Article Logic
Execution time: 0.011073112487793
array(1) { ["section"]=> string(103) "kapen-800-kg-marijuane-ne-itali-si-u-arrestuan-ne-flagrance-dy-shqiptare-dhe-nje-italian-detajet-106864" }