Kapen dy persona të shpallur në kërkim në Tiranë, në pranga dhe 6 të tjerë se drejtonin makinën pa leje

Publikuar tek: aktualitet, më 14:43 01-10-2020 Kapen dy persona të shpallur në kërkim në Tiranë, në pranga dhe 6 të tjerë se drejtonin makinën pa leje Pamje nga Policia

Dy persona të shpallur në kërkim janë lokalizuar dhe kapur sot nga efektivët e repartit Shigjeta në Tiranë, një i shpallur në kërkim nga Gjykata e Durrësit dhe tjetri nga ajo e Tiranës.

Sipas Policisë, Forca e Posaçme “Shigjetat” në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim, ka lokalizuar dhe kapur shtetasin A. Sh., 50 vjeç, banues në Tiranë, pasi Gjykata e Apelit Durrës e ka dënuar me 1 vit burg, për veprën penale “Mashtrimi”.

Gjithashtu, nga Seksioni për Hetimin e Narkotikëve u bë kapja dhe ndalimi i shtetasit A. A., 26 vjeç, pasi Gjykata e Shkallës së Parë Tiranë i ka caktuar masën e sigurimit personal “Arrest në burg”, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, e kryer në bashkëpunim.

Ndërkohë, nga specialistët e Qarkullimit Rrugor bënë arrestimin në flagrancë të shtetasve:

B. P., 24 vjeç, E. B., 35 vjeç, F. M., 35 vjeç dhe E. L., 26 vjeç, pasi u kapën në flagrancë duke drejtuar mjetet në gjendje të dehur, ndërsa shtetasit R. K., 19 vjeç dhe R. S., 31 vjeç, u kapën duke drejtuar mjetet pa lejen përkatëse.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013160943984985
array(1) { ["section"]=> string(109) "kapen-dy-persona-te-shpallur-ne-kerkim-ne-tirane-ne-pranga-dhe-6-te-tjere-se-drejtonin-makinen-pa-leje-222334" }