Kapen dy shqiptarë me 1 kg kokainë 92% të pastër në Britani (Foto-Emrat)

Publikuar tek: bota, më 20:54 01-02-2019 Kapen dy shqiptarë me 1 kg kokainë 92% të pastër në Britani (Foto-Emrat)

Dy shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë britanike pasi janë kapur me 1 kilogram kokainë të pastër.

Një prej shqiptarëve Florenc Kola u arrestua së bashku me shtetasin e huaj Nasied Mitro në Forest Hill, ndërsa shqiptari tjetër Shpati Hakili ishte arrestuar pak ditë më parë së bashku me dy persona të tjerë, raporton Newsbomb.al.

Policia gjeti një çantë në makinën e shqiptarit, brenda së cilës fshihej 1 kilogram kokainë 92% e pastër. Gjatë kontrollit Kolës iu gjetën edhe 400 paund. Shpati Hakili, të cilit iu gjetën 3 telefona gjatë kontrollit, mohoi të kishte dijeni për sasinë e drogës së fortë, por kamerat e sigurisë e kishin filmuar me drogë në dorë. Ai u dënua me 7 vite burg nga gjykata britanike.

Pas kryerjes së dënimit, dy shqiptarët do dëbohen nga Britania.

xvfdfthtrj5rjkjk56k.jpg

Florenc Kola (majtas), Nasied Mitro (djathtas)

vgdfhjrj5trj45rj.jpg

Shpati Hakili

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013067007064819
array(1) { ["section"]=> string(76) "kapen-dy-shqiptare-me-1-kg-kokaine-92-te-paster-ne-britani-foto-emrat-151221" }