Kapen me 110 kile marijuanë në Janinë, pranga 2 shtatasve grekë, në kërkim 2 të rinj shqiptarë

Publikuar tek: aktualitet, më 12:50 09-03-2017 Kapen me 110 kile marijuanë në Janinë, pranga 2 shtatasve grekë, në kërkim 2 të rinj shqiptarë

Të paktën 2 grekë kanë rënë në prangat e policisë dhe 2 shqiptarë janë shpallur në kërkim pasi u kapën me 110 kile marijuanë në fshatin Likostomo në Janinë.

Burime të policisë bëjnë me dije se droga ishte e ndarë në 25 pako dhe ishte në pronësi të dy grekëve, 22 dhe 24 vjeç.

Nga hetimet u zbulua se 2 te rinjtë greke vepronin nën urdhrat e dy shtetasve shqiptarëve, emrat e të cilëve nuk bëhen të ditur.

Operacioni vazhdoi në zonën Agia Axaia, ku u bë i mundur edhe arrestimi i dy shqiptarëve të dyshuar, 19 dhe 29 vjeç. Sipas policisë greke, në momentin e arrestimit, dy të rinjve shqiptarë iu gjetën edhe 500 gr marijuanë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Komisioni i Ekonomisë shkarkon Enkelejda Shehin e AMF-së
Pas kërkesës së Ballës, Kuvendi miraton shtyrjen e punës së Komisionit Zgjedhor »
Article Logic
Execution time: 0.009580135345459
array(1) { ["section"]=> string(98) "kapen-me-110-kile-marijuane-ne-janine-pranga-2-shtatasve-greke-ne-kerkim-2-te-rinj-shqiptare-71316" }