Kapen me 54 kile drogë në Sarandë, policia arreston dy persona (EMRAT dhe VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 13:17 29-08-2017 Kapen me 54 kile drogë në Sarandë, policia arreston dy persona (EMRAT dhe VIDEO)

Është finaluzuar opoeracioni antidrogë ''Shelegeri'' në Sarandë.

Policia ka sekuestruar 54 kg e 80 gram lëndë narkotike Cannabis Sattiva, si dhe ja arrestuar në flagrancë 2 persona.

Specialistët e Hetimit për Narkotikët në  Sarandë,  në fshatin ''Sheleger'', në banesën e shtetasit Alfred Tusha, kanë sekuestruar një sasi lënde narkotike Cannabis Sattiva me peshë totale rreth 54 kg e 80 gram.

Në përfundim të hetimeve policia ka arrestuar në flagrancë si posedues të lëndës narkotike shtetasit :

Alfred Tusha, 55 vjeç, banues në Sheleger, Sarandë

Klajdi Tusha, 23 vjeç, banues në Sheleger, Sarandë.

Policia ka sekuestruar sasinë e lëndës narkotike në cilësinë e provës materiale, si edhe ka referuar materialet hetimorë në Prokurori për veprën penale ''Prodhimi dhe shitja e narkotikëve'', parashikuar nga neni 283/2 të Kodit Penal.

 


Operacion i Policise by newsbomb-al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022632122039795
array(1) { ["section"]=> string(83) "kapen-me-54-kile-droge-ne-sarande-policia-arreston-dy-persona-emrat-dhe-video-90519" }