Kapen me kokainë dhe marijuanë, arrestohen dy shqiptarë në Itali (Emrat)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:08 03-03-2017 Kapen me kokainë dhe marijuanë, arrestohen dy shqiptarë në Itali (Emrat)

Të paktën dy shiptarë kanë rënë në prangat e policisë italiane pasi u kapën me 75 kile drogë të lloji marijuanë.

Mediat italiane bëjnë me dije se shqiptarët e arrestuar janë:

-Arban Musaj, 33 vjeç

-Julian Tusha, 32 vjeç,

Sipas agjensisë së lajmeve ‘Ansa’ shqiptarët e kishin fshehur drogën në garazhin e një apartamenti në rrugën ‘Campana’ në Rimini nga ku u sekuestruan po ashtu edhe 75 gr kokainë. Nga hetimet e policisë, nëse droga do të hidhej në treg, ajo kapte shifrën e 300 mijë eurove.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mbetjet kimike nga Italia, Prokuroria e Durrësit nis verifikimet
A do të ketë takim Mogherini-Basha? Flasin zyrtarët e BE-së »
Article Logic
Execution time: 0.010560035705566
array(1) { ["section"]=> string(75) "kapen-me-kokaine-dhe-marijuane-arrestohen-dy-shqiptare-ne-itali-emrat-70616" }