Kapen më shumë se një ton kokainë fshehur në banane

Publikuar tek: bota, më 23:25 02-06-2016 Kapen më shumë se një ton kokainë fshehur në banane

Më shumë se një ton kokainë të shpërndarë në një ngarkesë me banane me destinacion portin e Anversës në Belgjikë u kap në Kartagjenë, në brigjet karaibiane të Kolumbisë, njoftuan sot burimet policore.

Brigada kundër drogave zbuloi të mërkurën në një nga terminalet e portit të Kartagjenës, 1,137 kilogram kokainë që do të ngarkohej për në Anvers”, theksoi policia në një komunikatë.

Verifikimet me skaner dhe qenër antidorgë mundësuan zbulimin e 1,137 blloqe hidrokolride kokaine të ndarë në 71 arka bananesh që do të largoheshin nga porti kolumbian pakë orë më vonë nga zbulimi.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012139797210693
array(1) { ["section"]=> string(57) "kapen-me-shume-se-nje-ton-kokaine-fshehur-ne-banane-42279" }