Kapen në Itali dy shqiptarët me 5.5 kg kokainë dhe një pasuri prej 140 mijë eurosh

Publikuar tek: aktualitet, më 12:01 16-05-2017 Kapen në Itali dy shqiptarët me 5.5 kg kokainë dhe një pasuri prej 140 mijë eurosh

Policia e Brescia zbulon një grup trafikimi në Itali, pjesë e së cilës ishin edhe dy shqiptarë.

Në kuadër të këtij operacioni u sekuestruan 5.5 kg kokainë dhe iu konfiskuan 140 mijë euro mallra, konto bankare dhe automjete.

Në pranga ranë një 31-vjeçar shqiptar me iniciale G.K., një italo-shqiptar, 23 vjeç, me iniciale N.L. dhe një indian.

Ndaj dy shqiptarëve shtë dhënë nga gjykata masa e arrestit me burg.

Trafikantët u arrestuan në Pietrasanta (Lucca) dhe Sarzana (La Spezia), ndërsa furnizonin zonën e Toscana-s dhe Liguria në Itali. Në bazë të hetimeve, Guardia di Finanza ka konfiskuar të gjitha pasuritë në të arrestuarve, 100 mijë euro në një konto bankare, 7 automjete, një motor me një vlerë totale mbi 140,000 euro. Sipas policisë, kjo pasuri është vënë në mënyrë të paligjshme. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kush janë 4 muskutjerët e PD, ky është imazhi më goditës që keni parë
Vdekja e 15-vjeçares në spitalin “Continental”, zbulohet kush ishte mjeku që tentoi të vetëvritet (FOTO) »
Article Logic
Execution time: 0.012212991714478
array(1) { ["section"]=> string(88) "kapen-ne-itali-dy-shqiptaret-me-5-5-kg-kokaine-dhe-nje-pasuri-prej-140-mije-eurosh-78802" }