Kapen prodhuesit e kokainës rozë për klubet e natës (Foto)

Publikuar tek: bota, më 23:41 27-06-2016 Kapen prodhuesit e kokainës rozë për klubet e natës (Foto)

Policia spanjolle ka arritur të shkatërrojë një laborator ku prodhohej një stimulant tepër i fortë, i njohur si “kokaina rozë”.

E njohur ndryshe edhe si ‘tucibi’, dorga prodhohej në laborator nga disa kolumbianë. Ajo vlerësohet si një drogë elitë dhe shitet shumë më shtrenjtë se kokaina.

“Kokaina rozë” përmban kimikatin 2-CB dhe nëse përdoret në doza të vogla ka efektin e një tablete ekstazie por nëse merret në doza më të mëdha është një haluçinogjen shumë i fortë.

kokaine-roze_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022073030471802
array(1) { ["section"]=> string(62) "kapen-prodhuesit-e-kokaines-roze-per-klubet-e-nates-foto-44775" }