Kapet 275 kg drogë në një kamion, arrestohen tre shqiptarë (PAKOT ME LOGO 'VALIDE' DHE 'GOKU')

Publikuar tek: aktualitet, më 13:41 05-12-2020 Kapet 275 kg drogë në një kamion, arrestohen tre shqiptarë (PAKOT ME LOGO 'VALIDE' DHE 'GOKU')

Tre shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë Italiane, pasi akuzohen se trafikonin lëndë narkotike.

Siç shkruajnë mediat italiane operacioni i policisë në Rimini të Italisë u bë në natën midis 3 dhe 4 dhjetorit.

Bëhet me dije se në pranga ka rënë një 26-vjeçar, një 39- vjeçar dhe një 45- vjeçar, të tre shqiptar.

Skuadra Lëvizëse Rimini ka sekuestruar 275 kg drogë, nga të cilat ishin 160 kg hashash dhe 115 kg marijuanë.

Mediat italiane bëjnë me dije se droga ishte e fshehur në një kamion pas paletave me detergjentë. Mbi pako e drogës ishin stampuar figura nga programi televiziv 'Valide' dhe figura të serialit për fëmijë 'Goku'.

111839840-a8a9d98f-187d-4e60-ba27-1349fa040383.webp800x600_panetti_droga_5.jpg800x600_panetti_droga_9.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I shpallur në kërkim dhe i dënuar shtatë herë nga gjykata, arrestohet Islam Sherra (DETAJE)
‘Covid-19 nuk më kurseu nipin, vëllanë dhe motrën’, Ylli Ndroqi mesazh të ndjerë për Kasem Hysenbelliun: Një zile e kobshme telefoni me njoftoi dhe shuarjen tënde, vëlla »
Article Logic
Execution time: 0.010870933532715
array(1) { ["section"]=> string(94) "kapet-275-kg-droge-ne-nje-kamion-arrestohen-tre-shqiptare-pakot-me-logo-valide-dhe-goku-230270" }