Kapet bosi shqiptar i kokainës dhe e pëson keq në Angli, bashkë me të edhe anglezja që “linte kokën” pas 35 vjeçarit (HISTORIA)

Publikuar tek: bota, më 11:22 28-02-2017 Kapet bosi shqiptar i kokainës dhe e pëson keq në Angli, bashkë me të edhe anglezja që “linte kokën” pas 35 vjeçarit (HISTORIA) Sami Docat

Një emigrant shqiptar që jetonte ilegalisht në Britani ka rënë në prangat e policisë dhe është dënuar me 7 vite burg pasi u kap me kokainë vlera e së cilës i kalonte 500 mijë paund.

Sami Docat, 35 vjeç u arrestua me një mjet tip “VW Passant” afër shtëpisë së tij ku jetonte bashkë me të dashurën Marina Seinopolou, 31 vjeçe. Oficerët gjerën 878 g kokainë me një vlerë prej 219 250 paund dhe një tjetër sasi prej 927 g në makinë me vlerë 266 340 paund si dhe 26 000 paund para të thata.

Shqiptari përdorte dy identitete të rreme portugeze dhe rezultoi se është pjesë e një organizate droge që kontrabandon “mall” në Britaninë e Madhe ndërsa vetë i riu ka pohuar se ishte përfshirë për të shlyer 8 000 paund që i kishte borxh njerëzve të trafikut.

E dashura e tij, e cila i tha gjykatësit se e dashuronte shqiptarin dhe që ndërkohë ishte në dijeni të gjithçkaje, u dënua me tri vite burg.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012160062789917
array(1) { ["section"]=> string(128) "kapet-bosi-shqiptar-i-kokaines-dhe-e-peson-keq-ne-angli-bashke-me-te-edhe-anglezja-qe-linte-koken-pas-35-vjecarit-historia-70214" }