Kapet gjysmë ton pastërma shqiptare, bulmet dhe mbi 200 litra raki me destinacion Anglinë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:49 17-01-2018 Kapet gjysmë ton pastërma shqiptare, bulmet dhe mbi 200 litra raki me destinacion Anglinë Foto ilustruese

Nuk janë ushqime që  shpesh emigrantët shqiptarë përfitojnë nga rasti t’i marrin me vete pasi largohen nga Shqipëria, por kjo ngarkesë e madhe duket se ka patur qëllim tregun ndërkombëtar.

Kamioni i mbushur përplot me mish të thatë, bulmet dhe raki është ndaluar nga doganierët në Ankona të Italisë për shkak të mungesës së çertifikatës për tregun europian.

Kamioni i drejtuar nga shqiptarë të Shqipërisë dhe nga Kosova, kishte saktësisht 500 kilogram mish të thatë, 350 kilogram bulmete dhe 240 litra raki, me destinacion Britaninë e Madhe.

Fatkeqësisht për shkak të mungesës së çertifikatës e gjithë ngarkesa do asgjësohet.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rrahja e shefit të burgut 313, policia jep detaje: Si e gjetëm Bledar Purën të shtrirë pa ndjenja
E rëndë: Helmohet me fotoksinë 42-vjeçari nga Mamurrasi »
Article Logic
Execution time: 0.010121822357178
array(1) { ["section"]=> string(95) "kapet-gjysme-ton-pasterma-shqiptare-bulmet-dhe-mbi-200-litra-raki-me-destinacion-angline-106927" }