Kapet me 26 kile drogë në makinë, arrestohet 21 vjeçari nga Vlora (EMRI dhe VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:30 03-04-2017
Sekuestrohen 2 ton e 53 kilogramë drogë në Dibër by newsbomb-al

Policia ka sekuestruar 26 kg lëndë narkotike në automjetin tip “Volkswagen Passat” të 21 vjeçarit  Monsiljo Shia nga Vlora, i cili i vu në pranga nga policia.

Arrestohet në flagrancë drejtuesi i mjetit, shtetasi:

Sipas njoftimit të policisë, më bazë të informacioneve të marra në rrugë operative se po qarkullonte një automjet i cili dyshohej se po transportonte lëndë narkotike, menjëherë filloi ndjekja e këtij mjeti derisa u bë i mundur bllokimi i tij në aksin rrugor Vlorë - Babicë e Madhe.

Nga kontrollini ushtruar në automjetin tip Volksëagen Passat, me targë VL 7937 C, shërbimet kanë konstatuar të fshehur në bagazh një sasi me lëndë narkotike, e dyshuar e llojit Cannabis Sattiva, e ndarë nëpër 4 thasë sintetikë të futura nëpër qese të zeza plastike, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Policia bëri arrestimin në flagrancë të shtetasit të mësipërm, për veprën penale "Prodhim dhe shitje të narkotikëve".

Po punohet për zbulimin e autorëve të tjerë të implikuar në këtë vepër penale.

 


Droga në Vlorë by newsbomb-al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Peshohet droga e gjetur në Mat, në tunel ishin fshehur 2 ton e 55 kg kanabis
Arrestohet banda e “tmerrit” në Tiranë, rrihnin kalimtarët dhe më pas u merrnin ç’kishin me vete (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.012550830841064
array(1) { ["section"]=> string(85) "kapet-me-26-kile-droge-ne-makine-arrestohet-21-vjecari-nga-vlora-emri-dhe-video-73915" }