Kapet me 300 mijë EURO drogë shqiptari, e kishte fshehur në furgon frigoriferik (EMRI-DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:52 24-06-2018 Kapet me 300 mijë EURO drogë shqiptari, e kishte fshehur në furgon frigoriferik (EMRI-DETAJE) Droga e sekuestruar

Një shtetas shqiptar është arrestuar në Itali, në Catania pasi u kap me 50 kile marijuanë, me vlerë 300 mijë euro.

Bëhet fjalë për shtetasin Ervis Ismailaj 29-vjeç, i cili kishte fshehur marijuanën në një furgon frigoriferik, të cilin e kishte marrë me qira. Droga ishte e ndarë në 5 qese, dhe është sekuestruar pas një kontrolli të imtësishëm në pjesën e brendshme të furgonit.

Policët shfaqën dyshimet e para se shqiptari mund të disponont drogë, pasi gjatë ndalimit nga policia 29-vjeçari kishte shfaqur shenja nervozizmi, shkruajnë mediat italaine, raporoton newsbomb.al.

Shoferi shqiptari me banim në Aci Sant’Antonio (CT), u arrestua dhe u shoqërua për në Piazza Lanza në dispozicion autoritetit gjyqësor.

Screenshot_14.jpg

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.068562030792236
array(1) { ["section"]=> string(97) "kapet-me-300-mije-euro-droge-shqiptari-e-kishte-fshehur-ne-furgon-frigoriferik-emri-detaje-125559" }