Kapet me 44 kile drogë 28 vjeçari në Tiranë (IDENTITETI)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:40 07-01-2017 Kapet me 44 kile drogë 28 vjeçari në Tiranë (IDENTITETI)

Policia e Tiranës ka arrestuar një 28 vjeçar të cilit i është gjetur lëndë narkotike e llojit kanabis-sativa. Policia bën me dije se ka arrestuar shtetasin Refik Gjoka 28 vjeç i cili është kapur në flagrancë me 44 kilogram kanabis.

Sipas policisw, n pranga u vu Refik Gjoka, 28 vjeç, pasi gjatë një kontrolli në automjetin tip “Opel” i’u gjet një sasi lënde e dyshuar narkotike e llojt Canabis Sattiva.  Po ashtu gjatë kontrollit në banesën e këtij shtetasi, i’u gjet edhe një sasi tjetër  lënde e dyshuar narkotike e llojt Canabis Sattiva e ndarë në 13 thasë dhe qese plasmasi. Gjithësej rreth 44 kilogramë Cannabis Sativa.

Në cilësinë e provës materiale, janë sekuestruar:

Një automjeti tip “Opel”

44 kilogramë lëndë e dyshuar narkotike e llojit Canabis Sattiva.

Materialet  proçeduriale i’u kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë për veprën penale të “Prodhimit dhe shitjes së lëndëve narkotike”, parashikuar nga Neni 283/1 i Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia e Shtetit shpëton nga i ftohti 4 persona, i merr dhe i strehon në ambjentet e komisariatit dhe në qendrat sociale (VIDEO)
Kapen me 22 kile kanabis brenda "Benzit", arrestohen tre të rinj në Lezhë (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.010761976242065
array(1) { ["section"]=> string(60) "kapet-me-44-kile-droge-28-vjecari-ne-tirane-identiteti-64836" }