Kapet me kokainë të pastër në makinë, pranga shqiptarit në Greqi

Publikuar tek: aktualitet, më 08:12 19-08-2019 Kapet me kokainë të pastër në makinë, pranga shqiptarit në Greqi Kokaina e sekuestruar

Një 26-vjeçar shqiptar ka rënë në pranga në Portin e Thassos në Greqi. Sipas mediave greke, gjatë kontrollit në automjet ai kishte 1.1 kg kokainë të pastër.

Shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet me dije tentoi që t’i shmangej kontrollit të Autoritetit Portual, por nuk ia arriti qëllimit.

I riu ndodhej në makinë bashkë me një 29-vjeçar tjetër, shok i tij. Në momentin kur u pikas nga autoritetet e portit, 26-vjeçari rriti shpejtësinë e makinës duke goditur një tjetër mjet në port, por më pas u ndalua nga policia.

Sipas mediave, pas arrestimit, policia zhvilloi kontrolle në tre shtëpi në Kavala të përdorura nga dy shqiptarët. Aty u gjetën tre pako me kokainë, në sasi më të vogla.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Konstituohet Këshilli Bashkiak, demokratët sot betejë për Shkodrën
Frikë për përplasje? Ndryshohet ora dhe vendi i konstituimit të Këshillit Bashkiak »
Article Logic
Execution time: 0.011499881744385
array(1) { ["section"]=> string(70) "kapet-me-kokaine-te-paster-ne-makine-pranga-shqiptarit-ne-greqi-175754" }