Kapet me pistoletë gjermane në makinë, pranga 39-vjeçarit nga Vau Dejës (EMRI+FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 08:45 10-03-2017 Kapet me pistoletë gjermane në makinë, pranga 39-vjeçarit nga Vau Dejës (EMRI+FOTO)

I gjendet armë zjarri në makinë, arrestohet në flagrancë një person në Shkodër.

Paulin Qarri 39 vjeç, banues në Mali Jushit, Njësia Administrative Bushat, Bashkia Vau Dejës.

Nga Drejtoria Vendore e Policisë Shkodër janë ngritur Pika Kontrolli në territorin e Qarkut Shkodër për armëmbajtje pa leje dhe lendë narkotike, ku gjatë kontrolleve të ushtruar në bashkëpunim me Komisariatin e Policisë Vau Dejës, u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit Paulin Qarri, i cili udhëtonte me automjetin tip Benz me targa AA266HZ,  pasi gjatë kontrolli fizik  iu gjet:

- një armë zjarri Pistoletë e llojit Browning (Gjerman)

- një krëhër me 7 copë fishekë të kalibrit 7.65mm

Shërbimet e Policisë shoqëruan personit në Komisariatin e Policisë Vau Dejës si dhe sekuestrimin e armës së zjarrit në cilësinë e provës materiale.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër për veprën penale "Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe e municionit". 

 

vau.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Grabiten dy lokale në Memaliaj, në kërkim “skifterat”
“Kush po i vret shqiptarët, pa luftë, por me një bilanc lufte çdo vit” »
Article Logic
Execution time: 0.010632038116455
array(1) { ["section"]=> string(86) "kapet-me-pistolete-gjermane-ne-makine-pranga-39-vjecarit-nga-vau-dejes-emri-foto-71405" }