Kapet në doganë me 50 mijë euro të fshehura në valixhe, arrestohet shqiptari

Publikuar tek: bota, më 11:05 15-06-2016 Kapet në doganë me 50 mijë euro të fshehura në valixhe, arrestohet shqiptari

Polica italiane ka arrestuar në flagrancë një shtetas shqiptar në doganën e qytetit të Barit pasi u kap me 50 mijë euro të fshehura në valixhe.

Sipas policisë bëhet me dije se eurot e gjetuar në valixhe janë të padeklaruara.

Mediat italiane raportojnë se ai kishte deklaruar se kishte vetëm 3 mijë euro me vete, duke fshehur këshu shumën e madhe.

Që nga fillimi i vitit e deri më sot policia doganore e portit dhe aeroportit të Barit ka sekuestruar rreth 900 mijë euro të transportuara në kundërshtim me normativën ligjore të valutës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dy persona qëllojnë me armë mbi kalimtarët në Kaliforni, vdes 16 vjeçarja, plagosen 4 persona
Alarmohet policia belge, ISIS është nisur drejt Europës »
Article Logic
Execution time: 0.0089869499206543
array(1) { ["section"]=> string(81) "kapet-ne-dogane-me-50-mije-euro-te-fshehura-ne-valixhe-arrestohet-shqiptari-43573" }