Kapet në Rinas italiani i kërkuar ndërkombëtarisht

Publikuar tek: aktualitet, më 16:25 06-06-2015 Kapet në Rinas italiani i kërkuar ndërkombëtarisht

Nga Efektivat e  Komisariatit të Policisë Kufitare dhe Migracionit  Rinas, u  kap dhe u ndalua shtetasi italian në kërkim ndërkombëtar: Alberto Carruggio, 41 vjeç, banues në Itali.

“Italiani kërkohej pasi Gjykata e Lartë Bihor në  Rumani me vendimin Nr. 275/2011, datë 05.09.2013, e ka dënuar me 3 vjet e 6 muaj burg, për kryerjen e veprës penale të “Evasion fiskal dhe pastrim parash”, thuhet në deklaratën e policisë.

Personi u dorëzua në ambientet e paraburgimit të D.P.Q, Tiranë, me qëllim ekstradimi në drejtim të Italisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mercedesit i del goma, aksidenton 2 automjete të tjera në Kamëz
Genc Pollo tregon për telefonatën me gazetaren Koromani: U kërcënua nga një fanatik fetar »
Article Logic
Execution time: 0.012515068054199
array(1) { ["section"]=> string(56) "kapet-ne-rinas-italiani-i-kerkuar-nderkombetarisht-12842" }