Kapet peshkaqeni i frikshëm në ujërat e Vlorës (FOTO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:35 24-08-2019 Kapet peshkaqeni i frikshëm në ujërat e Vlorës (FOTO) Peshkaqeni i kapur sot në Vlorë

Peshkaqenët po shfaqen vazhdimit në ujërat shqiptare. Së fundmi peshkatarët arritën të kapnin një peshkaqen me përmasa të mëdha në afërsi të ishullit të Sazanit.

Sipas peshkatarëve, peshkaqeni peshon plot 200 kg dhe ka gjatësi 3.3 metra.

Pavarësisht se notojnë në ujërat oqeanikë, disa peshkaqenë shtetgarë futen dhe në ujërat e Mesdheut. Gjatë kësaj periudhe disa peshkaqenë janë kapur në ujërat shqiptare.

sazan.jpg


peshkaqen.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.031775951385498
array(1) { ["section"]=> string(58) "kapet-peshkaqeni-i-frikshem-ne-ujerat-e-vlores-foto-176177" }