Kapet postieri ‘dembel’, gjenden letrat e padorëzuara për një dekadë

Publikuar tek: bota, më 11:33 15-08-2018 Kapet postieri ‘dembel’, gjenden letrat e padorëzuara për një dekadë

Një postar indian është pezulluar pasi u zbulua se nuk kishte dorëzuar mijëra letra për më shumë se 10 vjet.

Letrat dhe pakot e vjetra u zbulua rastësisht kur një grup fëmijësh të shkollës po luanin në zyrën postare të braktisur kohët e fundit pasi dega ishte zhvendosur në një vendndodhje të re.

Sipas gazetës Hindustan Times, mendohet se ka rreth 6.000 letra dhe pako të vjetra që datojnë që nga viti 2004.

Rreth 1.500 letra janë shpëtuar, ndërsa pjesa tjetër janë të lagur apo të dëmtuar nga insktet.

Personi përgjegjës quhet Jagannath Puhan, asisten i degës së postës, i cili  ishte i vetmi përgjegjës në zyrën e fshatit.

Nuk është e qartë se pse i ka lënë pa dorëzuar letrat, por sipas Hindustan Times ai e mbrojti veten duke thënë se për disa vite nuk mund të ecte dhe nuk ishte në gjendje ti dorëzonte letrat.

Autoritetet që hetojnë rastin janë të habitur për faktin se pse në të gjithë ato vite asnjë banor nuk ka ngritur ankesa.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013574838638306
array(1) { ["section"]=> string(72) "kapet-postieri-dembel-gjenden-letrat-e-padorezuara-per-nje-dekade-131183" }