Kapet shqiptari me 1 milion euro drogë në Itali (Detaje)

Publikuar tek: rajon, më 12:47 29-08-2019 Kapet shqiptari me 1 milion euro drogë në Itali (Detaje)

Një 30-vjeçar shqiptar është arrestuar ditën e sotme në Bolonja të Italisë teksa po transportonte sasi të mëdha kanabisi.

Policia e Bolonjës është vënë në ndjekje të makinës së drejtuar nga shqiptari me iniciale N.R, dhe ka mundur ta ndalojë pas disa kilometrash. Gjatë kontrollit brenda mjetit janë gjetur plot 100 pako kanabis sativa, me një total prej 208 kilogram.

Spias policisë italiane, nëse droga do të hidhej në treg, vlera e saj do të kapte shifrën e 1 milion e 200 mijë euro.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027129888534546
array(1) { ["section"]=> string(61) "kapet-shqiptari-me-1-milion-euro-droge-ne-itali-detaje-176636" }