Kapriçot e motit, ja qyteti që u zgjua me borë sot

Publikuar tek: bota, më 13:11 26-06-2018 Kapriçot e motit, ja qyteti që u zgjua me borë sot

Banorët e Larisas në Greqi janë zgjuar me një surprizë që nuk e prisnin, të paktën në fund qershori.

Ditën e sotme janë zgjuar duke parë reshjet e borës jashtë dritares. Sipas mediave greke, banorët po thonë se Larisa është bërë si Londra, me shi dhe borë në mes të qershorit.

Ashtu si edhe në Shqipëri, në këtë qytet të Greqisë moti nuk ka qenë shumë karakteristik për stinën dhe sipas banorëve, temperatura të ulëta si këto të ditëve të fundit (maksimalet 18 gardë celsius) nuk kishin parë ndonjë herë.

Ndërkohë që kapriçot e motit vazhdojnë edhe në Shqipëri me reshje shiu dhe temperatura relativisht te ulëta për stinën.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091540813446045
array(1) { ["section"]=> string(56) "kapricot-e-motit-ja-qyteti-qe-u-zgjua-me-bore-sot-125793" }