“Kaq shumë paskam ndryshuar dhe s’e di? Si një brengë e çmendur pas teje, pres dhe s’di se ç’pres”... DËGJONI recitimin fantastik të Matilda Makoçit

Publikuar tek: kulture-art, më 12:44 22-10-2016

Matilda Makoçi, aktorja e dashur për publikun shqiptar rikthehet në skenë dhe është pikërisht mikesha e saj Natasha Bega ajo që e rikthen.

Pas një periudhe të gjatë mungese, aktorja e njohur e viteve ’80-’90 do të rishfaqet për herë të parë në publik në ekspozitën e artistes Natasha Bega ndërkohë që i ka kënaqur të gjithë me recitimin e këtyre vargjeve. "Me një zë kristal, e diksion të qartë e të paharrruar edhe pse Matilda kishte kohë që nuk artikulonte artin e saj, ajo më ka mahnitur", shprehet Bega.

Për më shumë dëgjoni interpretimin fantastik të saj në video!

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074729919433594
array(1) { ["section"]=> string(147) "kaq-shume-paskam-ndryshuar-dhe-s-e-di-si-nje-brenge-e-cmendur-pas-teje-pres-dhe-s-di-se-c-pres-degjoni-recitimin-fantastik-te-matilda-makocit-57048" }