Notice: Object of class DOMNodeList could not be converted to int in /home2/newsbomb/public_html/index.php on line 242
Kaq të ëmbël nuk i keni parë kurrë më parë Donald Trump dhe Angela Merkel (FOTOT)

Kaq të ëmbël nuk i keni parë kurrë më parë Donald Trump dhe Angela Merkel (FOTOT)

Publikuar tek: bota, më 11:16 27-03-2017 Kaq të ëmbël nuk i keni parë kurrë më parë Donald Trump dhe Angela Merkel (FOTOT)

Kaq të ëmbël nuk i keni parë kurrë më parë Donald Trupm dhe Angela Merkel. Ka qenë pikërisht shefja Tuba Geckil nga Turqia e cila ka ëmbëlsuar dy liderët e fuqishëm botëror.

 Megjithatë ëmbëlsia e tyre vjen vetëm për një festival çokollate.

Festivali i Çokollatës në Stamboll ka marrë përsipër që këtë vit të sjellë një çokollatë gjigante me krem si Presidenti i Amerikës Donald Trump dhe një tjetër si Kancelarja gjermane Angela Merkel.

Brenda dy ditësh shefja Tuba Geckil përfundoi bustin e Trump, duke i veshur edhe xhaketën karakteristike dhe kravatën me vija.

chocolate-trump-touristsjpg.jpg.size.custom.crop.850x567.jpg

Geckil tha të shtunën se sapo postoi Trump-in prej çokollate në profilet sociale, lajmet për të ishin të pafundme.

chocolate-trumpjpg.jpg.size.custom.crop.1086x724.jpg

Një tjetër personazh i punuar nga ajo për këtë festival, i cili u mbajt në Muzeun Ushtarak të Stambollit, ishte edhe kancelarja gjermane Angela Merkel: “Merkel ishte një sfidë më vete. Për të u deshën rreth tri javë derisa të përfundonte. Vështirësia qëndronte te kraharori, krahu i shtrirë dhe gishti tregues.

Geckil e ka prezantuar kancelaren gjermane edhe një herë tjetër prej çokollate, në një ekspozitë të kuzhinës ndërkombëtare në Gjermani.

 

fb926e699b7b249ad49b62bd27e2c9c8.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ukrainë, rrëzohet helikopteri ushtarak, 5 të vdekur
Seksi dhe rebele, kush është vajza e atentatorit të Londrës, publikohen FOTOT »
Article Logic
Execution time: 0.012762069702148
array(1) { ["section"]=> string(85) "kaq-te-embel-nuk-i-keni-pare-kurre-me-pare-donald-trump-dhe-angela-merkel-fotot-73258" }