Karburant pa cilësi, kujdes 14 pikat ku furnizoni makinën në Shqipëri (EMRAT)

Publikuar tek: slide-lart, më 15:52 30-07-2015 Karburant pa cilësi, kujdes 14 pikat ku furnizoni makinën në Shqipëri (EMRAT) Emrat e pikave të gjobitura

Plot 14 pika karburantesh janë konstatuar me shkelje për cilësinë e karburantit dhe mungesën e dokumentacionit në Shqipëri. Inspektoriati Shtetëror Teknik dhe Industrial gjobit 14 subjekte.

Nga inspektimet e bëra nga Inspektoriati Shtetëror Teknik dhe Industrial  3 janë  gjobitur për mungesë dokumentacioni dhe   11 për tregtim të karburanteve dhe nënprodukteve jashtë standardit. Subjektet kanë marrë gjobë 1 milion deri në 3 milionë lekë të vjetra.

LISTA E KARBURANTEVE ME NAFTE JASHTE CILESISE

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015955209732056
array(1) { ["section"]=> string(80) "karburant-pa-cilesi-kujdes-14-pikat-ku-furnizoni-makinen-ne-shqiperi-emrat-17330" }