Karikatura që tallet rëndë me Ramën, “Çdo populli bën Partia”

Publikuar tek: fcb-bomb, më 17:27 19-07-2017 Karikatura që tallet rëndë me Ramën, “Çdo populli bën Partia”

Artisti i njohur për karikaturat e tij, Bujar Kapexhiu ka realizuar edhe këtë herë një karikaturë mëse domethënëse.

Në atë që ka vizatuar Kapexhiu shfaqet Rama me disa burra dhe gra të tjera duke folur.

Dëgjuesit në karikaturë shafqen duke ndjekur me vëmëndje dhe mbajnë në duar librin e Ramës “Kurban”, dhe një bust të Enver Hoxhës.

Pa dyshim që kjo karikaturë e Këpexhiut ka lidhje të fortë me aktualitetin politik të ditëve të fundit. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010118007659912
array(1) { ["section"]=> string(64) "karikatura-qe-tallet-rende-me-ramen-cdo-populli-ben-partia-86673" }