Karikaturistët e Lindjes së mesme dënojnë vrasjet, por edhe karikaturat e Charlie Hebdo

Publikuar tek: bota, më 13:59 17-01-2015 Karikaturistët e Lindjes së mesme dënojnë vrasjet, por edhe karikaturat e Charlie Hebdo

Në Lindjen e Mesme, karikaturistët në vendet si Marok, Algjeri, Tunizi, Turqi dënuan vrasjet që ndodhën më 7 Janar , por gjithashtu nuk lanë pa kritikuar edhe karikaturat e Profetit Muhammed. Kështu, ata i kundërpërgjigjen punimeve të fundit të revistës Charlie Hebdo si dhe vënë në pikëpyetje kuptimin fjalës së lirë në Europën Perëndimore.

Në këto vende revista është e ndaluar dhe mijra myslimanë kanë protestuar ndaj palestinezëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090339183807373
array(1) { ["section"]=> string(90) "karikaturistet-e-lindjes-se-mesme-denojne-vrasjet-por-edhe-karikaturat-e-charlie-hebdo-791" }