Kastriot Tajari, 63-vjeçari që nuk pyet për dimrin, sfidon temperaturat e ulëta dhe lahet në det (VIDEO)

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:44 16-01-2021 Kastriot Tajari, 63-vjeçari që nuk pyet për dimrin, sfidon temperaturat e ulëta dhe lahet në det (VIDEO) Kastriot Tajari

Kastriot Tajari është një 63-vjeçar, i cili sa herë vjen dimri merr iniciativën të sfidojë temperaturat e ulëta dhe të lahet në det.

Sot ishte 2 gradë, e megjithatë ai udhëtoi nga Fieri drejt Vlorës për t’u kredhur në detin e ftohtë. Këtë gjë ai ka vite që e bën, që prej fëmijërisë, ndaj dhe trupi i tij është mësuar ta përballojë të ftohtin e janarit.

Ai thotë se këtë ritual e bën çdo fundjavë. Duke foluar për mediat ai ka thënë se ka pasur raste që është larë dhe në temperatura më të ulëta, në Pogradec me -16 gradë celcius.  

 Screenshot_3.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pamje fantastike, dëbora zbardh Pogradecin, rrugët e Drilonit shkëlqejnë nga bardhësia (VIDEO)
»
Article Logic
Execution time: 0.012979984283447
array(1) { ["section"]=> string(107) "kastriot-tajari-63-vjecari-qe-nuk-pyet-per-dimrin-sfidon-temperaturat-e-uleta-dhe-lahet-ne-det-video-235246" }