Katastrofë ekologjike në liqenin e Kasharit, qindra peshq të ngordhur dalin në breg (Video)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:16 16-08-2015

Pro Fishing Albania

Pothuajse të gjithë peshqit e liqenit të Kasharit kanë dalë në breg të ngordhur ndërsa qytetarët raportojnë se pranë liqenit është përhapur edhe një erë e rëndë.

Ende nuk dihen shkaqet e kësaj katastrofe ekologjike që ka goditur atë që u premtua të shndërrohej në Parkun e tretë të kryeqytetit falë investimeve në liqen. Disa qytetarë që kanë shkuar për të peshkuar në ujërat e liqenit gjatë ditës së sotme kanë raportuar për këtë fenomen ndërsa spekulojnë se shkak mund të jenë bërë temperaturat e larta dhe pakësimi i oksigjenit në ujë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zbardhet dëshmia e motrave Kajtazi në Prokuori, letrën e shkruajti 14 vjeçarja për të dhënë idenë e hakmarrjes
I kemi harxhuar të gjitha rezervat e Tokës për këtë vit dhe është ende gusht »
Article Logic
Execution time: 0.013278961181641
array(1) { ["section"]=> string(94) "katastrofe-ekologjike-ne-liqenin-e-kasharit-qindra-peshq-te-ngordhur-dalin-ne-breg-video-18491" }