Katedralja e Korçës mbledh mijëra besimtarë për kremtimin e Pashkëve

Publikuar tek: aktualitet, më 08:46 12-04-2015 Katedralja e Korçës mbledh mijëra besimtarë për kremtimin e Pashkëve

Mijëra besimtarë të qytetit të Korçës janë mbledhur në katedralen "Ringjallja e Krishtit” për të kremtuar festën e Pashkëve, me një meshë drejtuar nga imzot Joani.

“Krishti u ngjall, vërtet u ngjall”, ishin fjalët e besimtarëve nën tingujt e këmbanave dhe dritës së qirinjve.

Sheshi para Katedrales së Korçës u mbush plot e përplot nga besimtarë nga çdo qytet që kishin zgjedhur Korçën për të festuar pasi Korça tashmë mban traditën e veçantë të festimit të kësaj dite .

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohen 3 persona, shpallen në kërkim 2 të tjerë. Ndalonin drejtues mjetesh dhe i grabisnin me armë
Nishani u uron Festën e Pashkëve besimtarëve ortodoksë: Drejtësi e barazi për të gjithë »
Article Logic
Execution time: 0.0090742111206055
array(1) { ["section"]=> string(73) "katedralja-e-korces-mbledh-mijera-besimtare-per-kremtimin-e-pashkeve-8488" }