Katër deputetë të LDK-së në Kosovë dalin pozitivë me Covid-19

Publikuar tek: rajon, më 23:48 03-07-2020 Katër deputetë të LDK-së në Kosovë dalin pozitivë me Covid-19 FotoArkive: Kuvendi i Kosoves

Katër deputetë të Lidhjes Demokratike të Kosovës kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, raportojnë mediat atje.

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së Arben Gashi disa ditë më parë dha lajmin se bashkë me familjen e tij kanë dalë pozitivë me Covid-19, ndërsa sot mësohet se edhe deputetët Haxhi Avdyli, Kujtim Shala dhe Visar Hoti kanë dalë pozitivë.

Deputeti Avdyli ka reaguar mbrëmjen e sotme për këtë lajm, dhe ka konfirmuar se ai është i vërtetë.

“Meqenëse interesimi i miqve e gazetarëve është i madh për të konfirmuar lajmin nëse jam Covid pozitv. Lajmi është i vërtetë. Më është konfirmuar që analiza ime ka dalur Kovid pozitiv. Gjendja ime është e mirë dhe jam vetëizoluar sipas rekomandimeve”, ka shkruar Avdyli.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098810195922852
array(1) { ["section"]=> string(68) "kater-deputete-te-ldk-se-ne-kosove-dalin-pozitive-me-covid-19-212756" }