‘Katër qeli janë bosh, gati për katër VIP-a’. Deklarata e fortë e gazetarit

Publikuar tek: aktualitet, më 20:59 18-10-2017 ‘Katër qeli janë bosh, gati për katër VIP-a’. Deklarata e fortë e gazetarit

Publikimi i dosjes me përgjime të bandës së trafikut të drogës, Habilajve, ka shkaktuar furtunë në politikën shqiptare por jo vetëm. “Dosja Habilaj” është tema e ditës në thuajse të gjitha emisionet televizive.

I ftuar për të folur rreth grupeve kriminale dhe lidhjeve me politikën në “AbcNews”, gazetari Basri Çollaku ka thënë se pritet arrestimi i katër personave VIP.

“Nuk dua ta teproj për atë që po them por qelitë janë bërë gati janë bosh për 4 VIP-a. Këta janë persona që konsiderohen prurje të reja të çështjeve të fundit” tha gazetari Basir Çollaku.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01204514503479
array(1) { ["section"]=> string(77) "kater-qeli-jane-bosh-gati-per-kater-vip-a-deklarata-e-forte-e-gazetarit-96375" }