Katër viktima dhe 78 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit

Publikuar tek: rajon, më 14:03 24-08-2020 Katër viktima dhe 78 raste të reja me Covid-19 në Maqedoninë e Veriut gjatë 24 orëve të fundit

Katër persona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut.

Autoritetet maqedonase kanë bërë me dije se gjatë ditës së fundit janë shënuar 78 raste të reja.

Raste të reja janë regjistruar në Shkup-28, Kumanovë-5, Dibër-4, Prilep-8, Tetovë-4, Manastir-1, Ohër-1, Kavadar-2, Gostivar-8, Radovish-1, Koçani-2, Probishtip-1, Makedonski Brod -1, Berovë-4, Delçevë-3, Kërçovë-3, Negotinë-2.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën 568 persona, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 13,673.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Situata nga Covid-19 në Kosovë, Hoti: S’do të ketë masa sforcuese, por as lirim
Rritet numri i viktimave, por ulet ai i të infektuarve me COVID-19 në Kosovë gjatë 24 orëve të fundit (SHIFRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.011102914810181
array(1) { ["section"]=> string(101) "kater-viktima-dhe-78-raste-te-reja-me-covid-19-ne-maqedonine-e-veriut-gjate-24-oreve-te-fundit-218090" }